Svět Duchů

Anketa

Věríte na duchy???

Nevím (699)
 

Ne (635)
 

Statistika

Kalendář

Způsoby Sebevražd

-PRUDKÝ NÁRAZ

Provádí se skokem z něčeho opravdu hoooodně vysokého a v lékařské zpravě pak stojí "pád z výšky". Mělo by to být tutovka a taky často je, jen.. i sebevražedný skokan může dopadnout jako trapný smolař.Přes kaluže si pak už nezaskáče.Zranění hlavy sou u skokanů velice častá - tvrdí náš znalec z oboru soudního lékařství. Když dopadnete na nohy, zlomíte si kotníky a lýtka, boky se rozplácnou a pánev se vám může rozlomit. Také si můžete zlomit páteř a spodina lebeční se vám proboří. Je to krvavá kaše.

Závěr: Atˇ už pád přežijete nebo ne, bude z vás pěkně nechutná drť.

-UPÁLENÍ

Divácký velice vděčný odchod z tohoto slzavého udolí. U nás má navíc silnou tradici, jak naznačuje i případ důchodce, který se v Táboře v roce 1996 upálil před sochou Jana Husa v plamenech. Lékař však varuje: Uhoření je značně bolestivý a dlouhý zážitek. A obnáši deset strašlivých minut, kdy praskají oční bulvy, vlasy hoří jako pochodeň a odlupuje se pokožka. A když vás pak nějaký kazisvět uhasí, může agonie trvat ještě dlouho. A přežít je vůbec nejhorší: stanete se zjizvenou zrůdou s poničenými dýchacími cestami. Ovšem zase to můžete zkusit u filmu..

Závěr: Nezměrná bolest a zohyždění?! Stoprocentně. Smrt poměrně pravděpodobná. A lítost jakbysmet.

-ELEKTRICKÝ PROUD

Napusťte si vanu, vlezte do ní, zapněte topinkovač, vhodtě ho do vody a hotovo! ..Sám/a se stáváte topinkou! ..Teda pokud nemáte doma pojistky. Které máte. A proto se akorát zablýskne, vy dostanete pořádnou, ale krátkou šlupku a skončíte trapně ve tmě ve vaně s nepoužitelným topinkovačem. Ovšem kdyby ste žádné pojistky neměli - proběhne elektrický proud nejkratší dráhou vaším tělem a způsobí arytmii a nakonec zástavu srdce. Možná přežijete, ale zaděláváte si na vážné poškození šlach a nervů a patrně i selhání ledvin.

Závěr: Můžete skončit špatně, ale ten topinkovač to možna nerozdýchá už vůbec.

-PITÍ ŽÍRAVIN

Louh ani kyseliny nepijte. Náš medikus tvrdí: Louh a jiné žíraviny vám zlikvidují dutinu ústní, jícen i žaludek, je ale dost pravděpodobné, že smrt nenastane. Navíc přežijete s vážnými a bolestivými vnitřními otoky a jizvami, které vás po zbytek života budou ukrutně trápit. Budete také muset veškeré jídlo srkat hadičkou zavedenou přímo do žaludku.

Závěr: Jen velice trýznivé a bolestivé, jinak naprd.

-OBĚŠENÍ

Sice levná, ale kupodivu poměrně složitá sranda. Pokusy o sebevraždu oběšením jsou velice časté, většinou ovšem neuspěšné. Při spravném provedení nastává smrt okamžitě, protože při zadrhnutí smyčky se zlomí vaz a rozdrtí se dýchací trubice. Pokud to ale zpackáte, budete tam hodně dlouho viset a bolestivě se dusit. V případě neúspěchu očekávejte poškození mozku následkem nedostatku kyslíku, zlomený hlas a pravděpodobně také celkovou paralýzu.

Závěr: Výhradně pro profesionály. V případě neúspěchu získáte holčičí hlas a ještě víc holčičí IQ.

oběšení

-PLYN

Strkat hlavu do trouby byl v padesátých a šedesátých letech velmi oblíbený rozlučkový rituál. Ovšem od roku 1969 se u nás začalo přecházet ze svítiplynu (obsahuje jedovatý oxid uhelnatý) na zemní plyn, ze kterýho akorát pekelně bolí hlava. Zažraní plynaři si tak nyní pomáhají trojkobinací auto - hadice - okno, i když s nástupem katalyzátorů to vyžaduje rozhodnost a trpělivost. Zabít se tím můžete, při neúspěchu vás ale čeká podráždění mozku a zmatenost.

Závěr: Neškodná trouba poslouží jako skvělé zoufalé gesto ke vzbuzení zájmu. Tedy v případě, že někdo neškrtne.

-PŘEDÁVKOVÁNÍ PARACETAMOLEM

Paracetamol je snadno dostupné a levné léčivo, patří ovšem k nejnebezpečnějším - dvacet tablet může zabít průměrného člověka. Super? ..ani ne. Bez ohledu na dávku neztratíte vědomí, ale budete celé dny až týdny pomalu a bolestivě umírat na selhání jater. V dlouhodobější variantě těžce onemocníte a bez transplantace jater budete umírat několik let. Takže paralen a jiné léky z obsahem paracetamolu raději ne.

Závěr: Zrychlené uchlastání. Ale proč si ničit zdraví konzumací lihovin celý život, když si ho můžete zničit za měsíc?

prášky

-PŘEŘEZÁNÍ ŽIL

Ani tento odchod ze světa, oblíbený u temných romantiků, lékař neschvaluje - pokud si zápěstí nerozříznete pořádně, poškodíte jenom žíly, a nikoliv tepny. Většina žil se poměrně rychle uzavře. Uděláte sice svinčík, pravděpodobně však nezemřete. Pokud ano, bude to trvat dlouho. Hledejte tedy tepny a můžete za deset minut zemřít na ztrátu krve. Vážné případy si dokonce podřezávají krk, ale i tací už přežili.

Závěr: Značně expresivní, ideální pro unik před nesnesitelným spolubydlicím. V případě neúspěchu si ale vysloužíte doživotní přiteplané náramky.1

1

-VÝSTŘEL

Velmi oblíbené jsou kupodivu brokovnice a kulovnice, zejména u myslivců. Sebevraždy tímto způsobem však nevyzpitatelná, protože puška je těžká. Když si hlaveň opřete o bradu nebo strčíte do pusy a pak se natáhnete po kohoutku, puška se celé pohne. A bez ohledu na to, jak pevně ste rozhodnutí, hlava před explozí reflexně uhne dozadu. A tak si odstřelíte čelist nebo celý obličej. Bolest je to šílená. A možna přežijete. A krátké zbraně? ..pořád je dost velká pravděpodobnost, že minete a rozmašírujete si něco jiného. Můžete si roztřelit hlasivky nebo přerušit míchu a zkončit na vozíku.1

Závěr: Tahle zkratka do nebytí je nepochybně schůdná, ovšem můžete skončit taky tak, že si na vás ještě dalších x let do uplného konce vašeho života děti budou ukazovat.